Instalacja fotowoltaiczna dla domu i firmy

Przekształć światło słoneczne w energię elektryczną i maksymalnie obniż swoje rachunki za prąd.

Dotacja z rządowego programu MÓJ PRĄD

Oferujemy bezpłatną pomoc w uzyskaniu bezzwrotnej dotacji oraz korzystnego kredytu na instalację fotowoltaiczną.

Polskie systemy montażowe

W swojej ofercie posiadamy kompletne certyfikowane systemy montażowe uznanych w Polsce i Europie producentów.

Instalacja fotowoltaiczna

Skorzystaj z odliczenia instalacji od podatku PIT w ramach ulgi termomodernizacyjnej!

Instalacje w przedziale mocy od 1 kW do 50 kW – prąd ze słońca na potrzeby codziennego zużycia w gospodarstwie domowym. Nadprodukcja, która nie zostaje zużyta w czasie rzeczywistym jest magazynowana w sieci, a w sytuacji zapotrzebowania pobierana w stosunku 0,7-0,8 kWh za każdą oddaną wcześniej 1 kWh.

Jak zaoszczędzić

na rachunkach za prąd?

W przypadku wytwarzania energii ze Słońca głównym zyskiem będą zminimalizowane comiesięczne koszty energii kupowanej z sieci – dlaczego? Posiadając instalację fotowoltaiczną na dachu już podczas dnia zużywamy najpierw własną, darmową energię słoneczną, natomiast energia, której nie możemy w tym momencie zużyć, trafia do sieci, gdzie jest magazynowana. Dzięki nowym przepisom każdą jednostkę energii elektrycznej (kWh), którą przekażemy do sieci, możemy odebrać przez pełne 12 miesięcy w stosunku 1 do 0,8 lub 0,7. Tym samym, za każdą 1kWh, którą oddamy do sieci, możemy odebrać 0,8 kWh nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów, w przeciągu roku.

Jak działa

panel fotowoltaiczny?

Zadaniem pojedynczego panelu fotowoltaicznego jest połączenie małych porcji prądu, które może dostarczyć pojedyncza komórka solarna znajdująca się na panelu w większe zbiory, a w efekcie ciągły strumień energii elektrycznej. Dzięki zainstalowaniu dużej liczby paneli fotowoltaicznych w jednej lokalizacji otrzymujemy szklaną taflę, która produkuje energię elektryczną, skąd trafia do sieci energetycznej, a dalej do każdego domu lub przedsiębiorstwa.

Kiedy instalacja

działa najefektywniej?

Z uwagi na średnie roczne nasłonecznienie w Polsce w wysokości ok. 1000 kWh/m2 i jego równomierny rozkład w skali kraju, instalacje fotowoltaiczne w naszym klimacie sprawdzą się bardzo dobrze. Najwięcej energii słonecznej wytworzymy w miesiącach od maja do września, natomiast najmniej od grudnia do lutego. Dzięki obecnemu systemowi rozliczania energii, zimą możemy odebrać energię, którą oddajemy latem do sieci, ponieważ za każdą oddaną do sieci jednostkę energii (kWh) można odebrać 0,8 lub 0,7 tej jednostki (kWh) w przeciągu roku.

 

Dofinansowanie

Wykorzystanie potencjału tkwiącego w fotowoltaice wiąże się z szeregiem korzyści. Niestety, początkowe koszty inwestycji dla klientów indywidualnych, firm czy rolników, stanowią częstą przeszkodę w ich realizacji.

Pomożemy Ci uzyskać dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznej z specjalnie dedykowanych programów – regionalnych, rządowych oraz unijnych. W efekcie znacznie zredukujemy Twoje koszty! Wsparcie można uzyskać zarówno na panele fotowoltaiczne, kolektory słoneczne, jak i elektrownie wiatrowe.

Kredyt

preferencyjny na fotowoltaikę

Specjalna oferta kredytowa BNP Paribas na instalacje fotowoltaiczne. Cechuje się bardzo niskim kosztem całkowitym RRSO 3,8%. Oferta kierowana jest do osób prywatnych oraz rolników. 

Dotacja rządowa MÓJ PRĄD

Głównym celem programu jest zwiększenie produkcji energii z mikro źródeł fotowoltaicznych, a jego budżet to 1 mld złotych. Dofinansowanie obejmuje do 50% kosztów instalacji i wynosi nie więcej niż 5000 zł. Wsparciem mogą zostać objęte instalacje o 2-10 kW mocy zainstalowanej.

Systemy montażowe

Zapewniamy fachowy montaż oraz uruchomienie instalacji przez wykwalifikowanych monterów BP Elektro.

Do każdej instalacji oferujemy serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny. Zadzwoń i zapytaj! Oferujemy darmową i profesjonalną konsultację z wyceną.

Moduły

fotowoltaiczne

Współpracujemy z największymi producentami komponentów instalacji PV, w tym producentami modułów fotowoltaicznych. Wymiany doświadczeń pozwalają na produkcję jeszcze lepszych systemów fotowoltaicznych. W ofercie posiadamy moduły zarówno poli-, jak i monokrystaliczne polskich producentów, które cechują się bardzo solidną konstrukcją odporną na warunki atmosferyczne występujące w naszej szerokości geograficznej. Dodatkowo, polecane przez nas panele wyróżnia wysoka wydajność energetyczna oraz niski współczynnik utraty mocy.

Wysokiej

klasy inwertery

Dostępne w naszej ofercie inwertery cechują się bardzo szerokim zakresem pracy. Praktycznie w zakresie swojej wydajności zapewniają bezawaryjność oraz bieżące monitorowanie instalacji celem optymalizacji produkowanej energii przez panele.